Jak promować strony w Internecie?

Algorytmy Google wyznaczają standardy w pozycjonowaniu i optymalizacji serwisów internetowych, których szanse rozwojowe uzależnione są od skutecznych praktyk marketingowych. Okazuje się bowiem, że stworzenie profesjonalnego portalu to za mało, by stać się widocznym w Internecie i czerpać zyski z pozyskiwania unikalnych użytkowników. Osiągnięcie celu wiąże się z wykorzystaniem wielu form promocji naszej witryny w sieci. Jakich?

Pierwszym etapem na drodze do popularyzowania naszej witryny jest zamieszczenie unikalnych i wartościowych treści, uwzględniających oczekiwania odbiorców i przyjaznych wyszukiwarkom. Artykuły powinny być nasycone słowami kluczowymi (popularnymi frazami, wyszukiwanymi przez użytkowników), a jednocześnie odznaczać się dużą wartością merytoryczną, co skłoni odwiedzających do pozostania na portalu. Im większa precyzja w tworzeniu tekstów, tym większe szanse, że użytkownik skorzysta z naszej oferty.

Kolejnym etapem naszej pracy jest umieszczenie w Internecie linków, prowadzących do stworzonego serwisu. Ich wartość uzależniona jest od wartości strony (tzw. Page Rank), na której umieszczamy odnośniki i daty jej powstania. Historyczne domeny z wysokim Page Rank są postrzegane przez algorytmy wyszukiwarek za najbardziej wartościowe. Ich ilość natomiast przekłada się na jakość naszego portalu i zwiększa jego popularność w sieci.

Optymalizacja stron internetowych jest równie ważna jak samo pozycjonowanie. Umieszczanie tzw. title czy nagłówków na stronie i podstronach witryny przekłada się bowiem na wzrost pozycji  fraz kluczowych. Jeżeli zależy nam na sprzedaży konkretnych usług to ich nazwy powinny znaleźć się nie tylko w treści artykułów, ale również w tytułach stron i sformatowanych nagłówkach. Popularność słów kluczowych sprawdza się za pomocą narzędzi udostępnianych przez Google (np. Google AdWords Keyword Tools)

Wykorzystywanie technik SEO oraz umieszczanie wartościowych treści na portalach to obecnie najskuteczniejsza forma promocji w Internecie. Pozwala bowiem na skuteczną walkę z konkurencją i przybliża nas do osiągnięcia zawodowych celów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation