Copywriting internetowy – sztuka pisania dobrych tekstów

SEO copywriting to sztuka umiejętnego władania słowami, które powinny wpływać na wyobraźnię odbiorcy i stawać się przyjazne dla algorytmów wyszukiwarek. Przy tworzeniu artykułów nie wystarczy podstawowa wiedza z zakresu poprawności stylistycznej czy gramatycznej. Na wartościową treść składa się bowiem wiele czynników, w tym również znajomość podstawowych technik pozycjonowania i optymalizacji. Twórczy warsztat i kreatywność piszącego mogą sprzyjać powstawaniu profesjonalnych artykułów, ale brak wiedzy z zakresu marketingu internetowego zmniejszy ich efektywność.

Dobry tekst zawiera odpowiednią ilość słów kluczowych, przyciąga uwagę i nie traci przy tym wysokiej jakości merytorycznej. Współczesny copywriter, natomiast, potrafi korzystać z dostępnych narzędzi, stosując je w codziennej praktyce. Znajomość Google Analitycs czy Google AdWords Keyword Tool ułatwia pracę, a prezentacja możliwości ich obsługi przyciąga potencjalnych klientów. Firmy oferujące swe usługi za pomocą Internetu nie chcą bowiem tracić cennego czasu na wdrażanie copywritera w tajniki SEO i SEM. Zleceniodawcy oczekują efektów, a te może im zapewnić jedynie profesjonalna usługa.

O tym jak ważne stają się unikalne treści przekonali się niedawno właściciele licznych serwisów internetowych. Wprowadzenie przez Google nowego algorytmu o nazwie Panda wyeliminowało z wyszukiwarek setki, jeśli nie tysiące witryn. Widocznym objawem nowej taktyki stał się spadek wartości stron (Page Rank), co w konsekwencji prowadzi do spadku odwiedzin. Część inwestorów, w obawie przed utratą użytkowników, zdecydowała się na gruntowną przebudowę serwisów. Masowo zatrudniani są nowi copywriterzy, którzy mają zwiększyć jakość oferowanych usług i przyczynić się do rozwoju portali internetowych. Innowacyjny pomysł Google, w niedługim czasie, zmieni wizerunek polskiego Internetu. Miejmy nadzieję, że z pożytkiem dla właścicieli portali i ich użytkowników.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation